To już 36 lat

„Żegnaj, dzisiaj śpiewamy,
Żegnaj, jeszcze ten raz.
Żegnaj, zostaniesz z nami,
Choć nie może wiecznie nic trwać.”

Budka Suflera „Słońca jakby mniej” 

Hej !

Tak wiem dość dawno mnie tu nie było, ale jakoś brakuje mi ostatnio weny… po mimo to dziś wypada napisać chociaż kilka słów, gdyż równe 36 lat temu Anna Jantar odeszła z tego świata… Jak pewnie już wiecie 14 marca 1980 r. na warszawskim Okęciu rozbił się samolot ił-62 im „Mikołaja Kopernika”. A wśród  77 pasażerów również „Bursztynowa dziewczyna”. Dość duża część  polskiego społeczeństwa nie chce w to wierzyć. Krążą przeróżne plotki i historie. Zdaniem wielu osób to właśnie wtedy narodziła się legenda słonecznej gwiazdy. Moim zadaniem tak nie było, owszem po śmierci zrobiło się o Niej dość głośno, ale na dorobek artystyczny pracowała całe życie. Zresztą jakie to teraz ma znaczenie po tych 36 latach ? W różnych źródłach pojawiają się informacje, że gwiazda coś przeczuwała, że była świadoma bliskiego końca. Czy to prawda ? Ja szczerze mówiąc w to wątpię. Jednak po mimo wielu plotek i mylnych historii jedno jest pewne, że legenda Bursztynowej Dziewczyny po mimo upływu lat nie gaście. Podobno „Nic nie może wiecznie trwać” jednak pamięć o artystce nadal trwa i myślę, że trwać będzie jeszcze przez jakiś dłuższy okres czasu.  O dobre imię piosenkarki i to, by nie była zapomniana dba naprawdę wielu Jej fanów. Ciągle są organizowane spotkania miłośników Anny Jantar, jej grób jest odwiedzany, a w sklepach i w internecie można dostać naprawdę wiele rzeczy związanych w pewien sposób z artystką (płyty, gazety, pocztówki, plakaty…). Teraz np. nagrania z płyt winylowych zostały przegrane i będą sprzedawane na płytach Cd co jest dość fajnym rozwiązanie, gdyż teraz naprawdę wiele osób nie ma dostępu do urządzeń odtwarzających stare płyty.

Kinga

Informacje o Kinga

Mam naście lat, i wiele różnych pasji... lubię zwierzęta, czytam dużo książek, interesuję się polską muzyką rozrywkową, a moją idolką jest Anna Jantar
Ten wpis został opublikowany w kategorii Anna Jantar dziś, Dzisiejsze wydarzenia z Anią, życie Ani i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „To już 36 lat

  1. ~Marta pisze:

    Nie kojarzę Anny Jantar za życia, bo miałam niecałe 4 lata jak zginęła. Pytałam kiedyś w pracy dwie panie (jedna dobiega teraz 70, a druga jest po 50) czy faktycznie była tak popularna przed śmiercią i potwierdziły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>