Irena Jarocka

Hej…
Nie mogę uwierzyć, że przez prawie 3 miesiące nic nie pisałam… To jest tak trochę smutne. Jednak już jestem z powrotem. Tak ciekawie się składa, że dziś jest czwarta rocznica śmierci Ireny Jarockiej – jednej z koleżanek Ani po fachu.

Jak pisałam w jednym z moich pierwszych wpisów Anna Jantar z Ireną Jarocką były dość często mylone. Nosiły podobne fryzury, śpiewały piosenki tych samych kompozytorów, występowały w tych samych miejscach. Z daleka z wyglądu, dość łatwo było (jest) Je pomylić. Jednak z bliska widać, że mają dość różne rysy twarzy.

Irena Jarocka również, była dość znaną polską piosenkarką lat 70 i nie tylko. Współpracowała min. Z Budką Suflera,  Jarosławem Kukulskim, Sewerynem Krajewskim oraz z innymi znanymi zespołami/artystami. Występowała na wielu festiwalach, nagrała bardzo wiele piosenek, a te które są dość znane to: „Motylem jestem”, „Wymyśliłam Cię”, „Kawiarenki”, „By coś zostało z tych dni” i wiele innych. Moje ulubione to: „Sobą być”, „Wymyśliłam Cię”. Zagrała w filmie „Motylem Jestem czyli Romans 40-sto latka”.

Z Anną Jantar można ujrzeć Ją na nagraniu z 1975 roku. Wraz z Urszulą Sipińską, Marylą Rodowicz i Haliną Frąckowiak występują w Katowickiej telewizji śpiewając przyśpiewki śląskie.


image

image

Jak uważacie, można je pomylić ?
Moim zdaniem z daleka tak…
Kinga

Informacje o Kinga

Mam naście lat, i wiele różnych pasji... lubię zwierzęta, czytam dużo książek, interesuję się polską muzyką rozrywkową, a moją idolką jest Anna Jantar
Ten wpis został opublikowany w kategorii Występy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>