Śladami Ani – Poznań ulica Kasprzaka 7

„Chętnie oddam wszystko co tu mam,
temu kto pokona czas
i przeniesie mnie dziś prosto ze stolicy
do szczenięcych lat w starej kamienicy.”

„Gdzie są dzisiaj tamci ludzie”  Anna Jantar 1979

Dawno mnie tu nie było, chyba nawet trochę ponad tydzień, ale od dzisiaj postaram się dodawać je regularnie. Dzisiaj jak się pewnie domyśliliście po tytule wpisu i słowach piosenki napiszę o mojej wyprawie pod dom Ani w Poznaniu, będzie to pierwszy z serii wpisów dotyczących Ani w Poznaniu.

Wczoraj wieczorem będąc w pobliżu ul. Kasprzaka poprosiłam tatę, aby mnie zawiózł pod Kasprzaka 7 – dom Ani. Gdy byliśmy na miejscu wysiadłam i podeszłam pod tablicę pamiątkową oraz dokładnie przyjrzałam się budynkowi, później zamknęłam oczy i wyobraziłam sobie to miejsce kilkadziesiąt lat temu.

Oczami wyobraźni widziałam małą Hanie ( tak mówili krewni na Annę Jantar w czasie Jej dzieciństwa) wychodzącą z domu, oraz Annę w czasach gdy miała naście lat. Później wyjęłam aparat i dokładnie obfotografowałam wejście, tabliczkę dom i ulicę. Odchodząc słyszałam słowa:

„Gdzie są dzisiaj tamci ludzie, kto to wie…
Czy mieszkają w kamienicy w mieście P?
Panna Wanda i jej rudy kot,
Pan co z drewna robił hula-hop.
Czy ten dom tam jeszcze cały stoi,
Może widział kto?”

 i szeptem odpowiedziałam na zawarte w tym tekście pytania.

Gdy samochód zbliżał się w stronę mojego domu w radiu poleciała piosenka „Mój tylko mój” – pierwsza piosenka Ani, którą usłyszałam.

Kinga IMG_6445 IMG_6448 IMG_6449 

Informacje o Kinga

Mam naście lat, i wiele różnych pasji... lubię zwierzęta, czytam dużo książek, interesuję się polską muzyką rozrywkową, a moją idolką jest Anna Jantar
Ten wpis został opublikowany w kategorii Śladami artystki i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>