Opolska Sobota

Jak pewnie przypuszczacie widząc tytuł ten wpis będzie dotyczył Opola.

No więc zacznijmy od tego, iż w Sobotę byłam w Opolu –  stolicy polskiej piosenki. Mieście gdzie nie jedna polska gwiazda zawitała. Opole kojarzy się też z festiwalami i aleją gwiazd. Ale wróćmy do festiwali – festiwale w Opolu były dla Anny Jantar niesamowicie pechowe min. dla tego, że zawsze losowała numer 1 czego nie lubiła tak jak większość wykonawców.

A teraz wróćmy do tej niesamowitej dla mnie wyprawy do Opola.  Tak więc oczywiście pierwszym punktem mojej  wyprawy była  ”Aleja Gwiazd” i gwiazda Anny Jantar, oczywiście po za gwiazdą Anki chciałam też zobaczyć gwiazdy innych wykonawców min. Marka Grechuty, Czesława Niemena, Ireny Jarockiej, Perfectu, czy Bajmu.  Tak więc  dłuższy czas spędziłam  w tym miejscu  oglądając bądź fotografując.

Później z Mamą i bratem poszłam do zoo (wiem, że nie jest to zbytnio powiązane z Anną Jantar, ale co zrobić :-D ).  Jako, iż z moim Bratem i Mamą uwielbiamy zwierzęta to przy każdym  wybiegu  spędzaliśmy dużo czasu. Mnie najbardziej podobały się dzikie koty ( uwielbiam je ze względu na ich dzikość i zarazem delikatność), wilki ( one są po prosu przecudne), kilkuletnie uchatki i chętne do zabawy wystawiające łapki przez dziury w ogrodzeniu małe wyderki.

Potem  poszliśmy całą rodziną do amfiteatru opolskiego. Miejsca gdzie 40 lat temu występowała Ania z piosenką ” Tyle słońca w całym mieście”, którą krótko po tym występie śpiewała cała Polska. Szliśmy na koncert pt ” Niemen Inaczej”, poświęcony Czesławowi Niemenowi. Z żalem przyznaję, że jeszcze nie wiem za wiele o tym Artyście, jednak w najbliższym czasie zamierzam to zmienić. Koncert był po prostu świetny. Występowało 4 wraz z zespołem, którzy śpiewali piosenki  Czesława Niemena w swoich aranżacjach i co pewien czas były puszczane wspomnienia osób, które znały tą gwiazdę. Tak więc moja wiedza na temat tego artysty poszerzyła się trochę. Podobało mi  się niesamowicie, ale jednak nie wiedziałam, co niesamowitego przyniesie ze sobą tak bliska przyszłość.

Po koncercie podeszłam do sceny i po prostu  zobaczyłam te wszystkie gwiazdy, które tu kiedykolwiek występowały, w mojej głowie zaczęły się pojawiać niesamowite sceny, gdy nagle usłyszałam, iż mój tata rozmawia z kimś i  mówi, że prowadzę stronę o Annie Jantar oraz, że  jestem fanką Ani i  czy bym mogła choć na chwilę zobaczyć scenę za kulisami i UDAŁO SIĘ :-D. Przez chwilę nie mogłam w to uwierzyć lecz gdy wchodziłam po schodach na scenę, a po uszczypnięciu został mały znak stwierdziłam, że to mi się nie śni, że naprawdę jestem na scenie w Opolu, pewna osoba  pokazała mi gdzie kilkadziesiąt lat temu stała Anna Jantar. Potem ktoś zaprowadził mnie za kulisy i pokazał byłą garderobę Ani, widziałam też jadalnie artystów i kilka innych miejsc i nawet nie wiecie jakie było to dla mnie przeżycie. Byłam w miejscach gdzie była Anka szłam tą samą drogą po scenie i za kulisami ci ona to było wręcz magiczne. Niestety dosyć szybko się skończyło, ale na szczęście zostały zdjęcia, którymi się z Wami dzielę. Dziękuję Wam, że jesteście, w dużej mierze to dzięki wam byłam w tamtym miejscu dziękuję.

Kinga

IMG_6318 Ja na scenie ( przepraszam za jakość, ale fotka robiona komórką) IMG_6325 IMG_6328

Informacje o Kinga

Mam naście lat, i wiele różnych pasji... lubię zwierzęta, czytam dużo książek, interesuję się polską muzyką rozrywkową, a moją idolką jest Anna Jantar
Ten wpis został opublikowany w kategorii Śladami artystki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Opolska Sobota

 1. ~Jakub pisze:

  W tym amfiteatrze Anna Jantar wystąpiła z piosenką „Nic nie może wiecznie trwać” 27 czerwca 1979 r. w koncercie „Przeboje Studia Gama”, niestety nie możemy zobaczyć klipu video z występu Anny, gdyż został wycięty. Scena na której Anka występowała z piosenką „Tyle słońca w całym mieście” była bardziej kanciata. Ten amfiteatr w którym byłaś, jest półokrągły, tam się odbył XVII KFPP Opole w 1979 r.

  • ~Aneta pisze:

   Witam,
   Pragnę stwierdzić, iż Pan się myli gdyż zarówno koncert „Przeboje Studia Gama”, jak i ten, w którym Ania śpiewała ” Tyle słońca w całym mieście” oraz ten z „Nic nie może wiecznie trwać”, były organizowane w tym samym Amfiteatrze w Opolu. Skąd to wiem ? Z pracy ponieważ od ponad 50 lat pracuję organizując opolskie festiwale i występy. Po prostu przez tych kilkadziesiąt lat wygląd Amfiteatru się nieco zmienił.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>