Jarosław Kukulski

Jarosław Kukulski – jego piosenki są ze mną wszędzie i zawsze.  Jak jest mi źle; „Żeby szczęśliwym być”,  ”Papierowy księżyc”, ” Dzień nadziei”  w chwilach zamyślenia czy na spacerze po plaży; „Biały wiersz” ” Pogoda dla bogaczy”,  gdy jestem szczęśliwa; ” Moje największe marzenie”, „Mój tylko mój”,” Za każdy uśmiech”, w deszczowe dni: ” Zawsze gdzieś czeka ktoś” i wielu innych sytuacjach.

Ja

Dzisiaj mijają 4 lata od śmierci, jednego z najwybitniejszych polskich artystów – Jarosława Kukulskiego  kompozytora,który otrzymał  pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę.

Człowieka, który przez całe swoje, życie wycierpiał więcej, niż większość z nas kiedykolwiek będzie w stanie przetrzymać. A jednak nigdy się nie załamał. Jego całym światem była Anna Jantar z którą dzielił swój świat.

„Poznałem  ją gdy poszukiwałem solistki do zespołu Waganci.  A odkryłem ją w poznańskich klubach [...]  Została mi przedstawiona jako nowy supertalent. Na to że znalazła się w zespole miała zapewne wpływ też jej niebagatelna uroda [...]

Przed naszą pierwszą trasą koncertową do autobusu odprowadziła ją babcia. Zwróciła się do mnie z prośbą, bym opiekował się Anią. Potraktowałem to bardzo dosłownie.

Za iskrzyło między nami od razu. Ania  miała wszystko co podoba mi się w kobiecie. Z jednej strony bardzo ciepła, serdeczna, otwarta, a z drugiej bardzo oczytana imponowała mi znajomością literatury i poezji”

Z Anią dzielił swój świat przez 9 lat. Przez ten czas byli zupełnie szczęśliwi, dzielili między sobą każdą radość i smutek.  Oboje żyli muzyką. Kochali się i byli naprawdę zadowoleni z życia.  A w roku 75 Ania zaszła w ciążę na początku nie obyło się bez komplikacji, kilka razy nawet groziło poronienie, a lekarze mówili, że dziecko nie powinno się urodzić. ” Bałem się, że będę zmuszony wybierać po między żoną a dzieckiem „ wspomina Jarosław Kukulski. Jednak w 3 marca 1976 r. szczęśliwie na świat przychodzi mała Natalia, która dopełnia ich szczęścia. Dziecko było oczkiem w głowie rodziców.

Po strachu jaki przeżyli przed narodzinami dziewczynki myślą, że nic gorszego nie może ich już spotkać. Jednak pod koniec roku 1979 pomiędzy małżeństwem zaczyna się coś nie układać. A później mimo prośbą i błąganią Jarka  Ania wylatuję do Stanów.

” Poleciała. Chciałem aby tam uświadomiła sobie, czy jestem jej jeszcze potrzebny, czy kocha mnie naprawdę. Postanowiłem, że zostanę z córką w Polsce. Po 3 tygodniach zadzwoniła, żebym poleciał do Stanów Zjednoczonych. Nie poleciałem, bo czułem się bardzo zraniony.Nie przypuszczałem, że już nigdy się nie zobaczymy.  Ale wiedziałem że Ania za mną tęskniła.”

W dniu wylotu Anka zadzwoniła do Polski

” Zadzwoniła abym wyjechał po nią z Natalią i Babcią. Ponieważ nadal byłem  na nią obrażony powiedziałem oschle ” Dobrze będę”. Gdybym wiedział, że to nasza ostatnia rozmowa wszystko inne przestało by się liczyć.”

Gdy zginęła, uświadomiłem sobie jak bardzo ją kochałem i że bez nie moje życie nie ma żadnego sensu. Przez kilka tygodni po jej śmierci  nie byłem w stanie się pozbierać czy cokolwiek zrobić. Równowagę ducha odzyskałem dzięki Natalii, lecz do dziś winię się za śmierć Ani.

Skoro do mnie zadzwoniła z Chicago i prosiła ,abym wyjechał na lotnisko, to widocznie musiała mieć w ty jakiś cel. Z przerażeniem czytam niektóre tabletoidy i myślę, że tylko w ludziach może być tyle podłości, aby po 30 latach od śmierci dziewczyny dokopywać się do różnych pseudo sensacji i jeszcze ją opluć.”

 Jarosław Kukulski

 

 

„Żyć jeśli nawet nie masz nic”

 

 

Kinga

 

Ślub odbył się w Poznaniu w kościele św Anny

” Ania miała długie nogi, które uginała po to by wydawały się jeszcze dłuższe [...]
J.K

Wzajemne zaufanie

„Oboje żyli muzyką”

Pierwsze zdjęcie, zrobione po narodzinach Natalii

Nowo upieczeni rodzice

2 letnia Natalia z rodzicami

Natalia dopełniła ich szczęścia

Mała dziewczynka, była oczkiem w głowie rodziców

3 urodziny Natalii

 

W Warszawie

 

źródło wspomnień ” Bursztynowa dziewczyna Anna Jantar”

Informacje o Kinga

Mam naście lat, i wiele różnych pasji... lubię zwierzęta, czytam dużo książek, interesuję się polską muzyką rozrywkową, a moją idolką jest Anna Jantar
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jarosław Kukulski i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>